Projekty budynków kultury

Projekt budowy Centrum Kultury w Kraśniku

Projekt architektoniczny: arch. Grzegorz Dresler, arch. Jagoda Cyrbus arch. Agnieszka Latała

Wizualizacje i postprodukcja: arch. Marta Wójtowicz

Projekt zieleni oraz malej architektury: arch. krajobrazu Martyna Łukasiewicz

LOKALIZACJA PROJEKTOWANEGO BUDYNKU

Zespół budynków zlokalizowany jest na działce przy ul. Kościuszki 26 w Kraśniku. Teren oraz jego otoczenie wymaga prac których celem jest aktywizacja lokalnej społeczności i ożywienie tej części miasta.

FUNKCJA POMIESZCZEŃ W BUDYNKU

W Kraśniku nadeszła długo oczekiwana chwila! Powstał nowoczesny budynek kultury, który z pewnością zmieni oblicze tej części miasta. Zespół budynków znajduje się przy ul. Kościuszki 26 i pełni wiele funkcji, w tym związanych z ochroną zdrowia, edukacją, kulturą i rozrywką.

W części frontowej budynku zlokalizowane są m.in. klub Senior-WIGOR, gabinety lekarskie oraz sale dydaktyczne, w których można będzie poznać historię powojennego Kraśnika. W części objętej rozbudową znalazła się zaś nowoczesna sala teatralna z zapleczem i kawiarnią.

Wnętrze Sali teatralnej zostało zaprojektowane z największą starannością, by zapewnić niezapomniane wrażenia artystyczne. Materiały użyte do jej wykończenia (naturalne i ekologiczne) takie jak dębowy parkiet czy akustyczne okładziny ścian. Oświetlenie typu LED oraz dodatkowe oświetlenie sceniczne zapewnia doskonałe warunki do realizacji spektakli. Sala jest też przystosowana do montażu mobilnej sceny, co umożliwi realizację różnego rodzaju występów teatralnych.

Powierzchnia budynku to aż 2200 m2, co pozwala na organizację wielu różnorodnych wydarzeń integrujących lokalna społeczność. W budynku kultury w Kraśniku każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy upodobań. To miejsce, w którym każdy będzie mógł poczuć się wyjątkowo.

Nie tylko przestrzenie w budynku zostały zaprojektowane tak, aby spełniać wszystkie potrzeby, ale także jego otoczenie zostanie przebudowane w celu aktywizacji i ożywienia tej części miasta.

Za projekt budynku odpowiada biuro projektów Dresler Studio Architektura i Urbanistyka, które już raz zrewolucjonizowało świat kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, projektując kino oraz teatr Etiuda.

KLIENT
Miasto Kraśnik
LOKALIZACJA
Kraśnik
PROJEKT
Grudzien 2018
POWIERZCHNIA
2200 m2
widok z dolu na budynek sali teatru Krasnik 1920 1000 960DPI 2
widok na budynek sali teatru Krasnik FRONT 1920 1000 960DPI