Projekty budynków

Projekt budynku edukacji historycznej na terenie rezerwatu Krzemionki-Opatowskie

Autorzy projektu architektonicznego budynku edukacji historycznej na terenie rezerwatu Krzemionki-Opatowskie

architekt Grzegorz Dresler

architekt Agnieszka Latała

Lokalizacja projektowanego budynku

Przebudowywany budynek znajduje się na terenie rezerwatu przyrody „Krzemionki Opatowskie” na terenie  Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Kamiennej w gminie Bodzechów, w powiecie ostrowieckim, w województwie świętokrzyskim.

Krzemionki Opatowskie  – rezerwat archeologiczny, chroniący zespół neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego. Położony jest on pomiędzy wsiami Sudół i Magonie w powiecie ostrowieckim, w województwie świętokrzyskim, 5 km na północny wschód od Ostrowca Świętokrzyskiego.

Projekt budynku dydaktycznego

W projektowanym budynku mieścić się będzie sala edukacyjna wraz z zapleczem sanitarnym oraz zapleczem biurowym.

Projektujemy budynek jednokondygnacyjny, na rzucie prostokąta z nietypowymi oknami – przeszkleniami. Elewacje budynku pokryte są łuska miedziana patynowaną.

Dach budynku jednospadowy, kąt nachylenia dachu: 7,1°. Pokrycie dachu membrana dachową typu FPO odporna na warunki atmosferyczne występujące w rezerwacie, na terenie leśnym

Projektowane instalacje proekologiczne

Instalacja  wentylacji mechanicznej. Projektowana jest instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Istniejąca instalacja c.o. do likwidacji. Projektowana jest nowoczesna instalacja wentylacji mechanicznej z pompa ciepła typu powietrze woda. Projektowana pompa ciepła zapewnia tanie ogrzewanie budynku który zlokalizowany jest w obrębie lasu, rezerwatu przyrody.

KLIENT
Muzeum Historyczno Archeologiczne w Ostrowcu Św.
LOKALIZACJA
Ostrowiec Świętokrzyski
PROJEKT
Grudzień 2017
POWIERZCHNIA
300 m2
1920 1000 KRZEMIONKI2
1920 1000 KRZEMIONKI1