Projekty budynków biurowych

Centrum Biegacza - projekt budynku biurowego

Inwestor: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, ul. Solec 85, 00-382 Warszawa

Obiekt: Budynek Centrum Biegacza

Miejsce: Niskowa, Nowy Sącz, Polska

Zespół projektowy:

Architekci

arch. Grzegorz Dresler, arch. Agnieszka Latała

Konstrukcja: Euroinż S.C., mgr inż. Zdzisław Piątek, mgr inż. Dawid Mazur

Wizualizacje i postprodukcja: arch. Agnieszka Latała

IDEA PROJEKTU

Centrum Biegacza w pobliżu Nowego Sącza to tu powstaje wyjątkowy budynek, który zaspokoi potrzeby zarówno miłośników sportu, jak i biznesu. Projekt powstaje w ramach idei Centrum Aktywnego Wypoczynku, z myślą o rozwoju tras biegowo-rowerowych oraz propagowania zdrowego stylu życia.

Funkcjonalność budynku jest bardzo zróżnicowana, dlatego też podzielono go na cztery strefy: konferencyjną, studio TV, open office oraz fitness. W strefie konferencyjnej znajdują się sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe, magazyny, zaplecze dla cateringu i sanitarne. W razie potrzeby, podczas organizowanych imprez plenerowych, możliwe jest rozstawienie namiotu na placu za budynkiem.

Strefa studio TV zawiera studio nagrań TV wraz z reżyserką, pomieszczeniami biurowymi, serwerownią i zapleczem magazynowym. Pomieszczenie studia nagrań jest oddylatowane od reszty budynku, aby zapewnić jak najlepsze warunki akustyczne.

W strefie open office znajdują się otwarte przestrzenie biurowe z wydzielonymi pomieszczeniami dla kadry zarządzającej oraz zapleczem. W strefie fitness znajduje się siłownia, sauna, gabinety medyczne i rehabilitacyjne, szatnie i zaplecze sanitarne.

Architektura budynku jest nowoczesna i zrównoważona. Buro projektowe zaprojektowało trzykondygnacyjny budynek o zwartej bryle, a dach wielospadowy nawiązuje do górzystego krajobrazu. Elewacje są w dużej mierze przeszklone, a pionowe panele drewniane stanowią ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Budynek jest częściowo zasilany z paneli fotowoltaicznych, którymi pokryte są połacie dachu.

W Centrum Biegacza znajdziesz miejsce idealne dla organizacji eventów, konferencji, szkoleń oraz dla swobodnej pracy i aktywnego wypoczynku. Wysoki standard wykończenia i nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawią, że poczujesz się tu komfortowo i zmotywowany do działania.

Strefa fitness zapewni Ci możliwość rozwijania swoich umiejętności i dbania o formę fizyczną, a strefa konferencyjna będzie idealnym miejscem dla spotkań biznesowych. Studio TV pozwoli na profesjonalne nagrania, a strefa open office zapewni Ci komfortową i efektywną pracę.

Centrum Biegacza to nie tylko budynek, ale również filozofia i styl życia. Dlatego, jeśli cenisz sobie aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, jak również chcesz mieć dostęp do nowoczesnych rozwiązań, to jest to miejsce właśnie dla Ciebie. Zarezerwuj swoje miejsce w Centrum Biegacza już dziś i dołącz do grona ludzi, którzy wiedzą, jak ważne jest połączenie biznesu i zdrowego stylu życia.

KLIENT
Instytut Studiów Wschodnich
LOKALIZACJA
Niskowa, Nowy Sącz
PROJEKT
Marzec 2017
POWIERZCHNIA
3100 m2