Przebudowa budynku frontowego Teatru Studyjnego

Łódź, PL

Projekt przebudowy budynku frontowego Teatru studyjnego w Łodzi. Autorzy przebudowy budynku kamienicy oraz projektu wnętrz: arch. Agnieszka Latała, arch. Grzegorz Dresle

Projekt wnętrz teatru – klimatyczne wnętrze w zabytkowej kamienicy.

Projektowanie wnętrz przestrzeni teatru jest zupełnie innym zadaniem niż projekt wnętrza domu.

Specyficzne wyposażenie i projektowane nietypowe meble w przestrzeni teatru wymagają wykonania projektu wystroju wnętrz i doboru nietypowych materiałów i mebli. Użyte materiały w tym przypadku cechują się też  wytrzymałością oraz odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Projektanci zastosowali indywidualnie projektowane meble ze szkła i stali.

O ile przy projektach wnętrz mieszkalnych zakres analiz projektowych jest ograniczony to przy projekcie wnętrza teatru zasadnicze stają się analizy w zakresie bezpiecznej ewakuacji, rozmieszczenia instalacji np. czujek pożarowych, rozmieszczenie instalacji w tym kratek klimatyzacji.

W tym momencie doświadczona pracownia projektowa może wykonać wielobranżowy projekt wnętrz w którym uwzględnione zostaną nie tylko estetyka wnętrz, kolorystyka mebli i ścian, klimat wnętrz, ale także obowiązujące przepisy z zakresu BHP, przepisy z zakresu  ochrony przeciwpożarowej a także ergonomia miejsc pracy.

Przy projektach wnętrz w budynkach usługowych ważne jest także zaprojektowanie pełnej dostępności dla osób niepełnosprawnych. Niedostosowanie lokalu w zakresie dostępności może powodować problemy i komplikacje na etapie użytkowania lokalu usługowego.

Projektanci wnętrz doskonale znają obowiązujące przepisy dlatego warto zlecić projekt przebudowy budynku oraz projekt wnętrz firmie architektonicznej mającej fachową wiedzę prawną w tym zakresie.

Znajomość przepisów pozwala projektantom wnętrz uniknąć negatywnego wpływu przepisów na ostateczny klimatyczny charakter wnętrza.

W przypadku wnętrz komercyjnych duży wpływ na końcowy efekt ma tez oświetlenie projektowanego wnętrza. Zastosowanie wybranych i nietypowych lamp pozwala na uzyskanie efektu niepowtarzalności . Poza tym ważna jest kolorystyka wnętrza dopasowana do charakteru lokalu do charakteru budynku, czasami do charakteru właściciela lokalu.

Projektowanie wnętrz nie jest łatwym zadaniem, wymaga fachowego i spójnego podejścia do projektu. Wszystko powinno być dopasowane charakterem kolorem oraz formą