Centrum Dydaktyki i Nowych Mediów

Łódź, PL

Architekt Grzegorz Dresler, współpraca architekt Agnieszka Latała architekt Wojciech Odrzywolski 

Budynek dydaktyczny zaprojektowany przez krakowskie biuro architektoniczne wybudowano na działce przy ul. Targowej 57 w Łodzi, sąsiadującej bezpośrednio z obecną siedzibą łódzkiej Panstwowej Wyzszej Szkoły. Filmowej

Znajdują się w nim wydział montażu, wydział animacji,  kierunki studiów związane z fotografią cyfrową, montażem cyfrowym i mediami nowych technologii, a także archiwa i magazyny filmów 35 mm i HD.

Nowoczesna architektura budynku to pośrednio nawiązanie się do tradycji budownictwa fabrycznej Łodzi. Elewacje filmowki zaprojektowane przez architektów wykonane zostały przy zastosowaniu cegły klinkierowej rodzimego i charakterystycznego materiału dla postindustrialnej Łodzi. Nieregularny rytm otworów okiennych tworzy krajobraz - tło artystycznej i twórczej funkcji budynku. Z elewacji na poziomie 2 piętra wyłania się całkowicie przeszklona cześć budynku z której wyświetlane będą na ścianie sąsiedniego budynku filmy renderingi i animacje 3D studentów. Budynek będzie nowym symbolem uczelni artystycznej i zarazem symbolem jej nowoczesności i rozwoju. Jest to pierwszy etap zmiany wizerunku uczelni która mieści się obecnie w historycznych budynkach.

Powierzchnia użytkowa budynku 6000 m2
Kubatura budynku 30000 m3

W  2010 r. rozpoczęta została realizacja projektu architektonicznego,  budowa budynku zakończona została w  2012 r.

http://www.poiis.mkidn.gov.pl/front/page/get/54/projekt_realizowany_id:18/