Publikacja projektu Centrum Dydaktyki w książce Form Follows Freedom

Form Follows Freedom ( ?Formę przynosi wolność. Architektura dla kultury w Polsce 2000+?) to książka, która prezentuje najbardziej spektakularne realizacje opatrzone komentarzami znakomitych autorów ? historyków i krytyków architektury. Publikacja jest kompendium na temat najnowszej architektury polskiej. Pomyślana jako jej wizytówka za granicą, adresowana jest przede wszystkim do krytyków architektury i naukowców zajmujących się architekturą współczesną na całym świecie; zasili również biblioteki najważniejszych światowych instytucji zajmujących się architekturą a także najlepszych uczelni architektonicznych.

Jest to pierwsze na rynku kompendium wiedzy o najnowszej architekturze polskiej. Obszerne opisy i prezentacje obiektów (ponad 200 fotografii, rzutów i przekrojów) opatrzone są komentarzami historyków i krytyków architektury. Wśród współautorów książki znajdują się m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, Dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie prof. dr hab. Jacek Purchla, architekt i historyk sztuki Janusz Sepioł, redaktor naczelna ?ARCHITEKTURY-murator? Ewa P. Porębska.

Publikacja ma być wizytówką Polskiej architektury za granicą. Została przygotowana w polskiej i angielskiej wersji językowej (?Form Follows Freedom. Architecture for Culture in Poland 2000+?). Książka adresowana jest do krytyków i badaczy, zajmujących się architekturą współczesną na całym świecie. Trafi również do bibliotek najważniejszych światowych instytucji i uczelni architektonicznych.

 

Poniżej prezentowany w książce projekt Centrum Dydaktyki i Nowych Mediów w Łodzi wykonany przez biuro architektoniczne Dresler Studio Architektura i Urbanistyka Sp Z o.o. Sp. K.

ksiazka form follows freedom 1.jpg

 

ksiazka form follows freedom 2.jpg

 

ksiazka form follows freedom 3.jpg

 

ksiazka form follows freedom 4.jpg